3D Güvenlik ve önemi - Noisoft İnternet Hizmetleri

3D Güvenlik ve önemi

3D Secure Nedir?

Kullanıcıların bilgisi ve onayı olmadan kredi kartları ile internetten sipariş verilmesini engellemektir. Kullanıcının kart bilgileri ele geçirilmiş olsa dahi bu kartın tanımlı olduğu telefona banka tarafından gönderilen onay kodu, alışveriş sayfasındaki alana girilmeden bu alışverişe onay verilmemektedir.

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. 3D Secure sistemini yüz yüze alışverişlerdeki chip & pin uygulamasının sanal alışverişlerde kullanılan versiyonu olarak da tanımlayabiliriz. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği “güvenli sanal alışveriş” çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

3D Secure’ in Avantajları Neler?

3D Secure sadece kart sahibinin bilebileceği bir şifre ile çalıştığı için kart kullanıcısından habersiz işlemleri engeller.

3D Secure kart bilgilerinizin korunmasını sağlar ve tamamen bankanızla işlem yapmış olursunuz.

Güvenliğinizi sağlayan 3D Secure sistemine kayıt olmak çok kolaydır. Ayrıca sadece şifre girmeniz üzere kurulu bir sistem olduğu için kullanımı basittir.

3D Secure sayesinde bankalar ve firmalar kartı kullananın kart sahibi olduğunu veya bilgisi doğrultusunda kullanıldığından tamamen kart sahibi kullandığından emin olmaktadır.

Anasayfaya Dön

Facebook

Open chat