blog yazısı yazarken dikkat edilmesi gerekenler yazımız

E Ticaret sitesinde ilk blog yazısı yazarken dikkat edilmesi gerekenler

blog yazısı

İlk blog yazısı nedir?

İlk blog yazısı, e-ticaret sitenizde yapacağınız içerik pazarlamaların amacını ve nasıl bir şekilde yayınlanacağını; markanızı ve ürünlerinizi, kısacası firma olarak neler yaptığınızı; blog çalışmalarınızda takipçilerinize ve okuyuculara neler sunacağınızı anlatan bir yazıdır.

Kendinizi Tanıtın


Daha ilk yazıdan konuya girmek olmaz.Öncelikle ziyaretçilere blogu kimin yazdığından bahsetmeli ve kendinizi tanıtmalısınız.

Bilgi Ve Deneyimlerinizden Bahsedin


Hangi konuda blog yazıyorsanız o konu ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi ziyaretçilerle paylaşmanız çok faydalıdır.

Davetkar Olun


İnsanları, sizi ve blogunuzu takip etmeye davet edin.Bunun için insanlara geçerlere sebepler sunun.Örneğin ileride yazmayı düşündüğünüz yazıların konu başlıklarını belirtin.Eğer kendinizi iyi ifade edebildiyseniz ve insanlara sizi takip etmeleri için geçerli sebepler sunduysanız.

Kim olduğunuzu ele alın: Kısa bir şekilde kim olduğunuzu, firmanızla ilgili bir takım bilgileri ve ne tür hizmetler sağladığınızdan bahsedin. 

Neden blog içeriği hazırlıyorsunuz: Okuyucularınıza blog içeriklerinizi ne amaçla hazırladığınızdan bahsedin. 

İçerikleriniz kimlere hitap ediyor?: İçeriklerinizin kimlere hitap ettiğini ve kimlere yönelik olduğundan da bahsedebilirsiniz.

Onların nasıl dahil olabileceğini söyleyin: Blog içeriklerinize, okuyucuları dahil etmeniz ve onların da katılım sağlamalarına izin vermeniz, blogunuz üzerinde yaratacağınız etkileşim ve geri dönüşümleri artıracaktır. 

Blog yazısını hazırlarken bilmeniz gerekenler

Yazı başlığınızı belirleyin

Ara başlıkları ve bölümleri belirleyin

İçeriklerinizi yazmaya başlayın

Kısa paragraflar yazın: Kısa paragraflar yazmanız blog yazınızın daha okunabilir olmasını sağlayacaktır. 

Görsel ve grafikler ekleyin: Blog yazısı içeriğinizi görsel ve grafiklerle süslemeniz hem okunabilirliği artıracaktır; hem de içeriğinizi daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır.

Gramer hatalarını kontrol edin: Okuyucuların dikkatini dağıtan ve onların canını sıkan konulardan biri de gramer hatalarıdır.

Yazınızı H2, H3 başlık etiketleri kullanarak bölümlere ayırın: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yazınızı bölümlere ayırmanız, içeriğin daha rahat anlaşılmasını sağlar. Bunu yapmak için başlık etiketlerinizde H2 veya H3 kullanabilirsiniz. H1 etiketi her sayfada sadece bir tane bulunur ve o da yazının ana başlığıdır. 

Anasayfaya Dön

Facebook

Open chat