Outlook Mail Kurulumu - Noisoft İnternet Hizmetleri

Outlook Mail Kurulumu

outlook kurulumu1

Outlook a giriş yaptıktan sonra, sol üst kısımdan DOSYA menüsüne tıklayın ve açılan sekmeden HESAP EKLE butonuna basın.

outlook kurulumu2

Açılan pencerede sunucu ayarlarını el ile yapılandır kısmını seçip ileriye basın.

outlook kurulumu3

İnternet E-Posta kısmını seçip ileriyi tıklayın.

outlook kurulumu4

Bilgileri aşağıdaki gibi doldurun.

Adınızı yazın, eposta adresinizi yazın, hesap türüne POP3 veya IMAP seçebilirsiniz, Gelen ve Giden E-posta sunucusuna mail.alanadınız.com (mail.noisoft.com.tr) şeklinde yazın. Oturum açma bilgileri kısmına yine eposta adresinizi ve şifrenizi yazın. Parolayı anımsa kutusunu işaretleyin.

outlook kurulumu5

Sağ alt kısımdaki DİĞER AYARLAR butonuna tıklayın. Açılan pencerede Giden Sunucu sekmesine girin ve üstteki Giden sunucum kutusunu işaretleyin.

outlook kurulumu6

Gelişmiş sekmesine gelin ve POP3 kurulumu için Gelen Sunucu kısmına 110, IMAP kurulumu için Gelen Sunucu kısmına 143 yazın. Giden Sunucu (STMP) 587 yazarak Tamam a tıklayın.

outlook kurulumu7

Açılan pencere de ileri butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

 

IMAP: Gelen ve giden postaların tamamını sunucu üzerinden yürütür. Eş zamanlı senkronize çalışma şeklinde ifade edilebilir. (Mail posta boyutunuz düşük ise; bu protokol ile kurulması postanızı hızlı bir şekilde doldurabilir.)

Gelen Portu: 143

Giden Portu: 587

POP3: Gelen ve giden postaların tamamı bilgisayarınız üzerinden işlem görür, yani gelen postalar sunucu üzerinden bilgisayarınıza indirilir ve gönderilen postalarınız web sunucusunda saklanmaz.

Gelen Portu: 110

Giden Portu: 587

Open chat