Domain (Alan Adı) Nedir?

Alan adı, bir Web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı Web sitesine sadece IP adresiyle de ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı noisoft.com.tr dir.

Hosting Nedir?

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.

Kurumsal E-Posta Nedir?

Kurumsal e posta; şirket alan adınıza bağlı olarak oluşturulan, @şirketadı.com şeklinde kullanılabilen mail hesaplarıdır.

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal web sitesi şirketlerin saygınlığını gösteren bir vitrin olarak tanımlanabilir. Şirketlerin ürün yada hizmetlerini tanıtmak için profesyonel bir ekibe yaptırdıkları 7/24 çalışan bir internet platformudur. 

E-Ticaret Nedir?

Diğer bir adıyla Elektronik ticaret ya da kısaca e-ticaret, 1995 yılından sonra İnternet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır.