Web sitelerinde olması gereken sayfalar - Noisoft İnternet Hizmetleri

Web sitelerinde olması gereken sayfalar

Kullanımı son yıllarda gittikçe yaygınlaşan e-ticaret siteleri kullanıcılarına kolay ve zahmetsiz bir alışveriş deneyimi, sahibine ise aynı anda dünyanın her yerindeki potansiyel müşterilerine ulaşma imkânı tanıyor.

1. Başarılı Web Sitesi için Doğru Hosting Çalışması

Web sitesi için hosting çalışması için bulunduğunuz ya da hizmet verdiğiniz ülkede hostingi almanız gerekmektedir. Google ve akıllı arama motoru optimizasyonu sunucunuzun web sitenizin hedef kitlesi ile aynı ülkedebulunmasını istemektedir.

2. Organik İçerik Web Sitesinin Olmazsa Olmazı

Web sitesi için organik içerik sitenin görselliği kadar önemli detaylardan biridir. Mükemmel bir site tasarımı yapmak, kullanışlı bir arayüz oluşturmak ziyaretçileri sitede bir süre tutabilse de içeriğin kaliteli ve okunabilir olmadığı durumlarda ziyaretçiler sitede zaman geçirmeyecektir. İçeriklerin doyucu olması en önemli unsurların başında gelir. İçeriklerin kaliteli olmasının yanı sıra devamlılığının da olması gerekmektedir.

3. Web Siteniz için Medya Grafiklerini Takip Edin

Medya ya da video grafikleri web sitesinin başarılı olması için en önemli unsurlardan biridir. Web sitenize gelen ziyaretçilerin sitede daha uzun süre kalmasını sağlamak için medya ya da videolar kullanabilir ve bu grafikleri takip ederek, ne kadar uzun süre sitenizde kaldıklarını analiz edebilirsiniz. 

4. Web Sitesinin Görselliği Her Şeydir

Web sitesinin tasarımı ilk izlenim açısından oldukça önemlidir. Bazı siteler ne kadar kaliteli içeriğe sahip olursa olsun, tasarımı yetersizse ya da eski duruyorsa kullanıcı bu sitede vakit geçirmek istemeyecektir. Özenli şekilde yapılmış web siteler, kullanıcıların sitede kalmasını sağlar. 

5. Web Sitesinin Kolay Kullanım Özellikleri

Web sitesinin arayüzü mutlaka kolay kullanım için tasarlanmış olmalıdır. Sitenin kullanılabilirliğini etkileyen en önemli detay elbette hız olmaktadır. Şayet kullanıcı sitenizi bir ya da iki kez denedikten sonra zorluk yaşıyor ya da aradığınız bulamıyorsa, üçüncü sefer sitenizi kullanmayacaktır. Bundan dolayı da sitenizin trafiğinde azalma meydana gelecektir. Hız da web sitesi için en önemli detayların başında gelir. Sitenin açılma ve yüklenme hızı maksimum olmalıdır.

6. Mobil Uyumluluk En Çok Dikkat Etmeniz Gereken İşlerin Başında Geliyor

Günümüzde internet kullanım alışkanlıkları telefon ve akıllı tablet üzerinden yürümektedir. Çoğu kullanıcı internet sitelerine farklı akıllı cihazlardan girmektedir. Sitenize farklı telefonlardan giren kullanıcıların sitenizi telefondan olduğu gibi görmesi oldukça önemlidir. 

7. İletişim Bilgilerinizi Yazmayı Unutmayın

Web sitesinde iletişim bilgileri oldukça önemlidir. Kullanıcıların siteyi güvenilir ve gerçekçi bulabilmesi için iletişim bilgileri görmesi gerekir. 

8. Web Sitenizi Sosyal Medyaya Entegre Edin

Web sitenize sosyal medya hesaplarınızı entegre etmek Seo açısından avantaj sağlayacaktır. Çağımız, sosyal medya çağı olduğu için hesaplarınızla web sitenizi entegre etmeniz oldukça önemlidir. 

9. Web Siteniz için Domain Süresi

Domain süresi göz ardı etmemeniz gereken br unsurdur. Domainin bitiş süresi ne kadar uzun olursa, Google, sitenizi o kadar ciddiye alacaktır. Geleceğe yatırım yapan bir site olarak kabul edecek ve siteyi daha hızlı inceleyecektir. 

10. Seo Ayarlarına Dikkat Edin

Arama motoru optimizasyonu ayarları Web Siteniz için harcağınız tüm emeklerin karşılığını alacağınız yerdir. Google en çok Seo’ya önem vermektedir. Sitenizin üst sıralara çıkması ve Google’ın ilk sayfasında yer alabilmesi için Seo en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Seo ayarlarına önem vermeniz ve dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir. Seo sayesinde, siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkacak ve sitenizin trafiği de yükselecektir. 

Anasayfaya Dön

Facebook

Open chat